top of page
  • Akademia Talentów

Kiedy zaczynają się ferie zimowe w roku szkolnym 2023/2024?Jak zaplanować ferie zimowe 2024?

Planowanie ferii zimowych to fascynujący moment, gdy możemy zacząć marzyć o zapierających dech w piersiach krajobrazach i aktywnościach na śniegu. Jeśli zastanawiasz się, kiedy wypadają ferie zimowe w Polsce w 2024 roku, jesteśmy tutaj, aby dostarczyć Ci dokładnych informacji i kilka wskazówek dotyczących organizacji zimowej przygody.


Daty ferii zimowych 2024 w Polsce.

W roku 2024, ferie zimowe w Polsce są zaplanowane na okres od 15 stycznia do 25 lutego. To wyjątkowy czas, kiedy dzieci i młodzież mogą oderwać się od codziennej rutyny i cieszyć się zimową zabawą oraz wypoczynkiem. Świetnym pomysłem mogą być zimowe obozy dla dzieci i młodzieży lub półkolonie.


  • 15 - 28 stycznia 2024: woj. dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

  • 22 stycznia – 4 lutego 2024: woj. podlaskie, warmińsko-mazurskie

  • 29 stycznia – 11 lutego 2024: woj. lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

  • 12 – 25 lutego 2024: woj. kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie


Planowanie zimowej przygody

Zimowe ferie to doskonała okazja, aby spędzić czas aktywnie i cieszyć się urokami zimy. Jeśli planujesz wyjazd w tym okresie, warto zacząć przygotowania z odpowiednim wyprzedzeniem. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc:


  1. Rezerwacje z wyprzedzeniem: Hotele, ośrodki wypoczynkowe oraz popularne atrakcje zimowe mogą być szybko rezerwowane w okresie ferii. Dlatego warto dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że Twój wyjazd będzie bezstresowy.

  2. Wybór destynacji: Decydując się na destynację, zastanów się nad preferencjami swojej rodziny. Czy to ma być górska przygoda, zimowe kurorty czy może malownicze miejsca na wsi?

  3. Aktywności na śniegu: Sprawdź, jakie atrakcje dostępne są w wybranej lokalizacji. Czy to narty, snowboard, sanki czy spacery po zasypanym śniegiem pejzażu – wybierz to, co najbardziej pasuje do zainteresowań Twojej rodziny.

  4. Pakowanie i przygotowania: Nie zapomnij o odpowiednim ubraniu i sprzęcie na zimowe warunki. Sprawdź prognozę pogody, aby być przygotowanym na wszelkie warunki atmosferyczne.


Podsumowanie

Ferie zimowe 2024 w Polsce to wspaniała okazja, aby zrelaksować się i cieszyć się zimową przygodą z rodziną lub przyjaciółmi. Mając na uwadze daty ferii oraz wskazówki dotyczące planowania, możesz zorganizować wyjątkowe wakacje, które pozostaną w pamięci na długo. Pamiętaj, że zimowe ferie to czas zabawy, odpoczynku i tworzenia niezapomnianych wspomnień.

22 wyświetlenia0 komentarzy

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page