B2B_970x250.jpg

CO TO JEST BON TURYSTYCZNY

Bon turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności .


Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.

JAK DZIAŁA

Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu, ważnego do końca marca 2022 r.

Bon można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.

DLA KOGO

Bon  przeznaczony jest dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem oraz rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Bony przysługują niezależnie od poziomu dochodów, tak jak w przypadku Programu 500 Plus.

JAK SKŁADAM WNIOSEK

Bon otrzymasz po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), podobnie jak 500+.

System pozwala na łatwą rejestrację m.in. za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej.  


Bon zostanie aktywowany w systemie teleinformatycznym po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych.

JAK AKTYWOWAĆ BON

PŁATNOŚCI BONEM TURYSTYCZNYM
W AKADEMII TALENTÓW
Za imprezy turystyczne organizowane przez Akademię Talentów możesz zapłacić bonem turystycznym.

Podczas składania rezerwacji zaznacz odpowiednie pole, w którym wyrazisz chęć na objęcie części płatności bonem turystycznym.
 
W umowie o organizację imprezy turystycznej otrzymasz szczegółowy harmonogram płatności. Ostatnią ratę będzie stanowiła płatność bonem turystycznym.

W celu dokonania płatności poprzez bon turystyczny skontaktuj się z nami.